Licensed to: VO>zeMN>(B34$<&B
Anna Rocket Junior High Invitational
Saturday, May 8th, 2021
05/08/2021 - 05/08/2021
Meet Scores
MALE TEAM SCORES 1 MINSTER 6762 167.000 2 NEW BREMEN 6784 64.500 3 RUSSIA 6990 50.000 4 COVINGTON 6328 47.000 4 RIVERDALE 7234 47.000 6 FT. LORAMIE 7754 46.000 6 ANNA 6032 46.000 8 BOTKINS 6126 42.000 9 HOUSTON 6548 30.500 10 RIVERSIDE 6127 28.000 11 HOLY ANGELS 9843 14.000 12 WAYNESFIELD-GOSHEN 7200 3.000 FEMALE TEAM SCORES 1 MINSTER 6762 110.000 2 FT. LORAMIE 7754 106.000 3 ANNA 6032 78.500 4 NEW BREMEN 6784 73.000 5 HOUSTON 6548 60.000 6 RIVERDALE 7234 47.000 7 BOTKINS 6126 44.000 8 HOLY ANGELS 9843 26.500 9 COVINGTON 6328 24.000 10 RUSSIA 6990 16.000
Event 3 GIRLS 100m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Audrey Wrasman
Ft. Loramie
17.74
2 Ariel Heitkamp
Ft. Loramie
17.82
3 Iris Canan
Anna
17.92
4 Chelsea Mceldowney
Anna
18.32
5 Charly Jellison [138]
New Bremen
18.87
6 Aliyah Monnin [15]
Botkins
19.69
7 Lilly Hilvers
Riverdale
19.76
8 Reece Albers [624]
Minster
20.11
9 Danicka Finfrock
Covington
20.51
10 Emily OFlaherty
Riverdale
20.64
11 Kassidy Turner
Covington
20.76
12 Taylor Huelskamp [26]
Botkins
20.90
13 Marissa Mcdermit
Houston
21.03
14 Emily Eyink [105]
New Bremen
21.47
15 Miley Heffelfinger
Holy Angels
21.55
16 Makenna Vondenhuevel
Houston
21.66
17 Faith York
Russia
22.02
Event 4 BOYS 110m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Bo Dwenger [77]
Minster
17.47
2 Isaac Holthaus
Ft. Loramie
17.71
3 Brycen Roth [7]
Minster
19.22
4 Grant Dicke [102]
New Bremen
19.91
5 Landon Monnin
Russia
20.01
6 Hawk Washburn
Riverdale
20.37
7 Lane Steinke
Waynesfield-Goshen
20.64
8 Jacob Noll
Anna
20.76
9 Will Hemmelgarn [115]
New Bremen
20.91
10 Jared Baker
Ft. Loramie
20.97
11 Dominac Trimble
Riverside
21.09
12 Carter Kreglow
Riverside
21.11
13 Christopher Deaton
Covington
21.61
14 Jeremiah LaForme
Holy Angels
22.32
15 Joseph Mohler
Houston
22.60
16 Mason Berning
Anna
22.61
17 Ethan Spitnale
Riverdale
22.76
18 Jack Blumenstock
Covington
22.77
19 Anthony Caldwell
Russia
23.20
20 Seth Merickel
Houston
23.74
Event 5 GIRLS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Kinzy Westfall
Houston
14.11
2 Brooke Metzler
Anna
14.81
3 Chelsea Mceldowney
Anna
14.91
4 Ruth Perry
Holy Angels
15.00
5 Keri Heckman [634]
Minster
15.10
6 Danielle Whitlatch [157]
New Bremen
15.19
7 Sophia Bajwa [5]
Botkins
15.23
8 Julian Gaier
Ft. Loramie
15.24
9 Jenna Hoying
Ft. Loramie
15.33
10 Addison Grant [140]
New Bremen
15.49
11 Kailee Rank
Holy Angels
15.55
12 Cadence Bergman [620]
Minster
15.61
13 Lilian Mumford
Covington
15.66
14 Ashley Holscher
Russia
15.70
15 Kellie Wright
Covington
15.79
16 Emma Roberts [7]
Botkins
16.10
17 Jaeden Spencer
Houston
16.37
18 Raegan Hutchison
Waynesfield-Goshen
16.67
19 Amelia Ball
Waynesfield-Goshen
16.68
19 Rylee Frey
Riverdale
16.68
21 Bernadette Borchers
Russia
16.91
22 Paige Courtad
Riverdale
16.97
Event 6 BOYS 100m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Christian Jarvis
Covington
12.76
2 Connor Schmiesing [10]
Minster
13.06
3 Ayden Clary
Riverside
13.34
4 Rogen Muether [130]
New Bremen
13.37
5 Kayden Franklin
Holy Angels
13.41
6 Nicholas Barhorst
Ft. Loramie
13.67
7 Max Knapke [71]
Minster
13.76
8 Da`Ron Pride
Holy Angels
13.80
9 Landen Bailey
Riverdale
13.83
10 Avery Gooding
Covington
13.92
11 Christiaan Mahan
Anna
14.10
12 Zeb Schulze
Russia
14.66
13 Michael Welch
Houston
14.92
14 Tanner Suchland [127]
New Bremen
15.07
15 Jorden Dunham
Riverside
15.31
16 Grant Inbody
Riverdale
15.39
17 Carson Neikamp
Houston
16.78
James Valentine
Anna
NT
Ethan Fraley
Waynesfield-Goshen
NT
Ray Hoying
Ft. Loramie
NT
Noah Miller [24]
Botkins
NT
Owen Zimpfer [12]
Botkins
NT
Jayden Gaerke
Russia
NT
Event 9 GIRLS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Annie Hemmelgarn [608]
Minster
5:36.10
2 Lauren Moore
Ft. Loramie
5:39.09
3 Maria Niekamp [632]
Minster
5:39.32
4 Alania Mann [1]
Botkins
5:42.69
5 Allison Woodruff
Riverdale
5:50.12
6 Camille Borchers
Ft. Loramie
5:56.07
7 Serenity Williamson
Anna
6:01.43
8 Bella Bucio [10]
Botkins
6:08.22
9 Riley Suchland [123]
New Bremen
6:16.91
10 Anna Minneci
Holy Angels
6:20.01
11 Addie Mowery
Houston
6:26.82
12 Layla Fullenkamp [107]
New Bremen
6:28.97
13 Zoe Zimmerman
Holy Angels
6:48.37
14 Larissa Mahan
Anna
7:24.24
15 Kamdyn Schaffner
Houston
7:27.50
Event 10 BOYS 1600m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Collin Doseck [6]
Botkins
5:06.77
2 Carson Brown [35]
Botkins
5:11.92
3 Beck Wilson
Covington
5:12.76
4 Korigan Ransdell
Ft. Loramie
5:18.13
5 Blake Bixler
Anna
5:19.26
6 Caleb Unverfurth
Russia
5:22.03
7 Sam Bernhold [132]
New Bremen
5:25.74
8 Preston King
Covington
5:35.75
9 Jacob Schmitmeyer
Russia
5:36.55
10 Brennan Potts
Holy Angels
5:37.98
11 Cole Albers [42]
Minster
5:42.22
12 Clayton Edwards
Anna
5:42.57
13 Avery Rohr [112]
New Bremen
5:48.16
14 Dylan Shaffer
Houston
5:54.78
15 Jared Baker
Ft. Loramie
5:56.85
16 Anthony Pollock
Houston
6:04.22
17 Troy Spencer
Waynesfield-Goshen
6:07.64
18 Rylan Edwards [22]
Minster
6:24.69
19 Jayden Duvernay
Waynesfield-Goshen
8:08.87
Event 11 GIRLS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Anna A
Anna
55.24
2 Houston A
Houston
56.38
3 New Bremen A
New Bremen
56.98
4 Minster A
Minster
57.14
5 Botkins A
Botkins
59.55
6 Riverdale A
Riverdale
1:00.15
7 Covington A
Covington
1:01.43
8 Ft. Loramie A
Ft. Loramie
1:01.92
9 Russia A
Russia
1:02.97
10 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
1:04.92
Event 12 BOYS 4x100m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Minster A
Minster
50.31
2 Riverdale A
Riverdale
51.51
3 Anna A
Anna
52.66
4 Holy Angels A
Holy Angels
53.33
5 New Bremen A
New Bremen
55.71
6 Ft. Loramie A
Ft. Loramie
56.67
7 Houston A
Houston
57.18
8 Russia A
Russia
58.70
9 Covington A
Covington
59.58
10 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
1:11.40
Event 13 GIRLS 400m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Harley Eilerman
Ft. Loramie
1:06.19
2 Mylee Shatto
Ft. Loramie
1:06.47
3 Mia Hirschfeld [109]
New Bremen
1:07.82
4 Adriana Kremer [637]
Minster
1:07.96
5 Kailee Rank
Holy Angels
1:08.32
6 Addison Blindauer
Anna
1:08.39
7 Ellie Grieshop [603]
Minster
1:08.83
8 Annabelle Armstrong
Russia
1:09.29
9 Addyson Klima [66]
Botkins
1:10.35
10 Victoria Heitkamp
Anna
1:10.90
11 Emma Eshlerman [129]
New Bremen
1:11.97
12 Olivia Burks
Houston
1:12.01
13 Danicka Finfrock
Covington
1:12.92
14 Bella Welch
Covington
1:15.67
15 Kasey Luikart
Riverdale
1:15.87
16 Aliva Free [25]
Botkins
1:17.84
17 Raegan Hutchison
Waynesfield-Goshen
1:19.59
18 Brooklyn Fortkamp
Holy Angels
1:26.87
Event 14 BOYS 400m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Will Knapke [26]
Minster
57.02
2 Christian Jarvis
Covington
57.10
3 Isaac Larger [23]
Minster
58.09
4 Landon Pleiman
Russia
59.92
5 Dakari Crawford
Houston
1:00.59
6 Isaac Holthaus
Ft. Loramie
1:01.27
7 Collin Doseck [6]
Botkins
1:02.41
8 Keagan Wells [144]
New Bremen
1:03.09
9 Isaac Bender
Riverside
1:03.56
10 Jacob Osterfeld [147]
New Bremen
1:03.81
11 Adam Zircher
Ft. Loramie
1:04.64
12 Avery Gooding
Covington
1:05.21
13 Weslee Fogt
Anna
1:05.50
14 Benjamin D York
Russia
1:05.78
15 James Valentine
Anna
1:06.01
16 Lex Weber
Riverdale
1:07.04
17 Logan Bray
Houston
1:07.81
18 Ethan Gillette [34]
Botkins
1:11.19
19 Keegan McBride
Riverdale
1:13.71
20 Damian Canter
Waynesfield-Goshen
1:20.92
Event 7 GIRLS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 New Bremen A
New Bremen
1:58.59
2 Minster A
Minster
2:01.26
3 Riverdale A
Riverdale
2:02.86
4 Holy Angels A
Holy Angels
2:04.40
5 Anna A
Anna
2:04.50
6 Houston A
Houston
2:06.27
7 Botkins A
Botkins
2:08.62
8 Covington A
Covington
2:10.22
9 Ft. Loramie A
Ft. Loramie
2:10.61
10 Russia A
Russia
2:14.91
11 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
2:22.79
Event 8 BOYS 4x200m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Riverdale A
Riverdale
1:48.50
2 Minster A
Minster
1:51.97
3 Anna A
Anna
1:55.67
4 Russia A
Russia
1:58.14
5 New Bremen A
New Bremen
1:59.61
6 Botkins A
Botkins
2:01.40
7 Houston A
Houston
2:03.42
8 Ft. Loramie A
Ft. Loramie
2:07.89
9 Covington A
Covington
2:14.66
10 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
2:14.92
Event 41 GIRLS 200m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Iris Canan
Anna
32.32
2 Ariel Heitkamp
Ft. Loramie
33.06
3 Sophie Werling [600]
Minster
33.29
4 Ruth Perry
Holy Angels
34.23
5 Mylee Shatto
Ft. Loramie
34.31
6 Reece Albers [624]
Minster
34.69
7 Charly Jellison [138]
New Bremen
34.86
8 Mariah Bonham
Riverdale
37.65
9 Madison Seitz
Anna
37.82
10 Makenna Vondenhuevel
Houston
37.94
11 Emily Eyink [105]
New Bremen
40.41
12 Andrea Jutte [27]
Botkins
42.31
13 Rylee Frey
Riverdale
43.46
Event 42 BOYS 200m Hurdles
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Isaac Holthaus
Ft. Loramie
29.26
2 James Niemeyer [15]
Minster
29.41
3 Bo Dwenger [77]
Minster
29.52
4 Evan Myers
Anna
31.01
5 Grant Dicke [102]
New Bremen
31.64
6 Korigan Ransdell
Ft. Loramie
32.29
7 Ethan Spitnale
Riverdale
32.85
8 Lane Steinke
Waynesfield-Goshen
33.24
9 Carter Kreglow
Riverside
33.64
10 Will Hemmelgarn [115]
New Bremen
34.23
11 Landon Monnin
Russia
34.43
12 Joseph Mohler
Houston
34.84
13 Parker Driskill
Riverdale
35.18
14 Jack Blumonstock
Covington
35.47
15 Jeremiah LaForme
Holy Angels
35.51
16 Logan Bray
Houston
35.63
17 Owen Zimpfer [12]
Botkins
36.44
18 Anthony Caldwell
Russia
36.68
19 Bradey Miller
Waynesfield-Goshen
38.35
Event 17 GIRLS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Annie Hemmelgarn [608]
Minster
2:32.31
2 Lauren Moore
Ft. Loramie
2:36.46
3 Allison Woodruff
Riverdale
2:37.61
4 Elyza Long
Covington
2:38.41
5 Mia Hirschfeld [109]
New Bremen
2:38.68
6 Grace Gutman [11]
Botkins
2:39.11
7 Ellie Grieshop [603]
Minster
2:41.63
8 Serenity Williamson
Anna
2:46.35
9 Bella Bucio [10]
Botkins
2:46.55
10 Emily OFlaherty
Riverdale
2:48.09
11 Kassidy Turner
Covington
2:49.17
12 Riley Suchland [123]
New Bremen
2:50.94
13 Marie Ballas
Ft. Loramie
2:56.43
14 Addie Mowery
Houston
3:02.00
15 Audrey Crites
Waynesfield-Goshen
3:05.12
16 Anya Kolb
Holy Angels
3:07.16
17 Madison Seitz
Anna
3:09.36
18 Brooklyn Fortkamp
Holy Angels
3:10.39
19 Chloe Frye
Waynesfield-Goshen
3:11.78
20 Brookelyn Meyer
Russia
3:12.13
20 Taige Weidner
Houston
3:12.13
Event 18 BOYS 800m Run
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Will Knapke [26]
Minster
2:21.89
2 Beck Wilson
Covington
2:26.00
3 Sam Bernhold [132]
New Bremen
2:26.50
4 Carson Brown [35]
Botkins
2:27.41
5 Blake Bixler
Anna
2:27.63
6 Sheldon Pohlman
Russia
2:28.33
7 Caleb Unverfurth
Russia
2:28.61
8 Weslee Fogt
Anna
2:28.85
9 Mason Mcdermit
Houston
2:29.05
10 Jocob Grunden [64]
Botkins
2:29.87
11 Maddox Wells [108]
New Bremen
2:31.52
12 Preston King
Covington
2:32.02
13 Evan OLeary
Holy Angels
2:33.19
14 Cole Albers [42]
Minster
2:39.59
15 Dylan Shaffer
Houston
2:43.25
16 Jared Baker
Ft. Loramie
2:45.35
17 Keegan McBride
Riverdale
3:07.37
18 Chris Galbreath
Holy Angels
3:08.76
19 Derek Courtad
Riverdale
3:13.63
20 Drake Copeland
Waynesfield-Goshen
3:17.31
21 Brady Chapman
Waynesfield-Goshen
3:32.96
Event 19 GIRLS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Kinzy Westfall
Houston
28.77
2 Ava Stammen [636]
Minster
29.56
3 Chelsea Mceldowney
Anna
29.77
4 Kennedy Phelps
Riverdale
30.32
5 Kylie Brown
Covington
30.64
6 Julian Gaier
Ft. Loramie
30.67
7 Annabelle Armstrong
Russia
30.84
8 Lauryn Crim
Houston
31.04
9 Addison Blindauer
Anna
31.09
10 Josi Boate [601]
Minster
31.29
11 Zoey Gonzalez
Covington
31.56
12 Conleigh High
Waynesfield-Goshen
31.59
13 Brynnan Paul [29]
Botkins
31.61
14 Lauren Gerstner [31]
Botkins
31.64
15 Addison Grant [140]
New Bremen
31.76
16 Shayla Newfer
Riverdale
33.07
17 Kayla Yingling [126]
New Bremen
33.29
18 Anna Ruhenkamp
Ft. Loramie
33.72
19 Julia Kirner
Holy Angels
34.66
20 Bailey Cooper
Holy Angels
35.39
Event 20 BOYS 200m Dash
NAME
GR
TEAM
TIME
1 Christian Jarvis
Covington
25.99
2 Rogen Muether [130]
New Bremen
26.32
3 Connor Schmiesing [10]
Minster
27.01
4 Ayden Clary
Riverside
27.79
5 Tristan Platfoot
Anna
28.15
6 Isaac Bender
Riverside
28.36
7 Grant Larger [34]
Minster
28.39
8 Zeb Schulze
Russia
28.57
9 Kayden Franklin
Holy Angels
28.73
10 Lane Steinke
Waynesfield-Goshen
29.03
11 Dakari Crawford
Houston
29.04
12 Keagan Wells [144]
New Bremen
29.46
13 Christiaan Mahan
Anna
29.50
14 Mason Mcdermit
Houston
30.19
15 Cohen Tennant [33]
Botkins
30.26
16 Ethan Spitnale
Riverdale
30.29
17 Griffin Mescher
Ft. Loramie
30.51
18 Grant Inbody
Riverdale
30.79
19 Jordan Drees
Russia
30.99
20 Brodie Combs [3]
Botkins
31.15
21 Ryan Sanders
Ft. Loramie
31.49
22 Izaiah Sherman
Covington
32.80
Logan Shawver
Waynesfield-Goshen
NT
Event 23 GIRLS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Ft. Loramie A
Ft. Loramie
4:29.32
2 Minster A
Minster
4:35.92
3 New Bremen A
New Bremen
4:46.33
4 Botkins A
Botkins
4:48.27
5 Anna A
Anna
4:48.94
6 Russia A
Russia
4:53.32
7 Riverdale A
Riverdale
4:53.89
8 Covington A
Covington
4:57.79
9 Holy Angels A
Holy Angels
5:36.98
10 Houston A
Houston
5:49.92
Event 24 BOYS 4x400m Relay
NAME
TEAM
TIME
1 Minster A
Minster
3:59.65
2 New Bremen A
New Bremen
4:09.11
3 Riverdale A
Riverdale
4:10.65
4 Russia A
Russia
4:13.48
5 Botkins A
Botkins
4:21.37
6 Houston A
Houston
4:26.20
7 Anna A
Anna
4:27.15
8 Covington A
Covington
4:43.02
9 Ft. Loramie A
Ft. Loramie
4:57.80
10 Waynesfield-Goshen A
Waynesfield-Goshen
5:59.50
Event 25 GIRLS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Lily Vazquez
Houston
78'06.00"
2 Kinsey Shull
Riverdale
76'00.00"
3 Gabrielle Hartwig
Covington
75'11.00"
4 Tayler Klosterman
Anna
69'06.00"
5 Jana Metz [39]
Botkins
63'05.00"
6 Ashlyn Stewart
Ft. Loramie
63'02.00"
7 Jocelyn Kies [650]
Minster
60'08.00"
8 Norah Homan [44]
Botkins
57'06.00"
9 Julia Kirner
Holy Angels
56'07.00"
10 Allie Bornhorst [142]
New Bremen
55'11.00"
11 Madi Snider
Ft. Loramie
55'01.00"
12 Emri Harpster
Waynesfield-Goshen
55'00.00"
13 Paige Courtad
Riverdale
54'10.00"
14 Aliyah Parlett [103]
New Bremen
54'08.00"
15 Emilee Earl
Houston
54'03.00"
16 Adrienne Brandewie
Anna
53'07.00"
17 Kiersten Williams [642]
Minster
47'10.00"
18 Grace Monnin
Russia
46'03.00"
19 Kendall Pepple
Waynesfield-Goshen
46'01.00"
20 Noelle Reineke
Holy Angels
32'06.00"
Ellie Armstrong
Russia
FOUL
Hannah Alexander
Covington
FOUL
Event 26 BOYS Discus Throw
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Travis Brooks
Riverside
119'10.00"
2 Loukas Carter
Riverdale
118'06.00"
3 Griffin Bushong
Riverdale
115'09.00"
4 Gabe Davis [51]
Minster
110'06.00"
5 Ian Homan [75]
Minster
107'01.00"
6 Trevor Roberts
Anna
101'10.00"
7 Matthew Dieperink
Covington
100'10.00"
8 Jack Sailer [134]
New Bremen
100'03.00"
9 Zeb Borchers
Russia
95'06.00"
10 Gunner Francis
Covington
93'08.00"
11 Da`Ron Pride
Holy Angels
93'07.00"
12 Colton Pleiman [67]
Botkins
91'07.00"
13 Dustin Strunk
Houston
90'08.00"
14 Parker Ashman [113]
New Bremen
85'01.00"
15 Lucas Mohler
Houston
83'11.00"
16 Robert Luckey [42]
Botkins
78'10.00"
17 Johnston Hollenbacher
Ft. Loramie
78'08.00"
18 Layden Porter
Waynesfield-Goshen
77'11.00"
19 Luke Holthaus
Ft. Loramie
74'06.00"
20 Aidan Russell
Anna
70'10.00"
21 Joel Brooks
Riverside
61'11.00"
22 Devin Pride
Holy Angels
60'03.00"
23 Logan Shawver
Waynesfield-Goshen
51'07.00"
24 Ben S York
Russia
40'04.00"
Event 27 GIRLS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Adriana Kremer [637]
Minster
4'11.00"
2 Lydia Bornhorst [610]
Minster
4'06.00"
3 Charly Jellison [138]
New Bremen
4'04.00"
4 Annelise Magoto
Russia
4'04.00"
5 Makenna Vondenhuevel
Houston
4'02.00"
6 Audrey Wrasman
Ft. Loramie
4'02.00"
7 Cynthia Davidson
Anna
4'02.00"
7 Layla Platfoot
Holy Angels
4'02.00"
9 Kennedy Phelps
Riverdale
4'02.00"
9 Sophie Braun [14]
Botkins
4'02.00"
11 Anna Ruhenkamp
Ft. Loramie
4'00.00"
11 Zoey Gonzalez
Covington
4'00.00"
13 Veronica Mertz [100]
New Bremen
3'10.00"
13 Raegan Hutchison
Waynesfield-Goshen
3'10.00"
13 Reagan Schloss
Anna
3'10.00"
13 Dakohta Kenworthy
Covington
3'10.00"
Bailey Cooper
Holy Angels
NM
Shayla Newfer
Riverdale
NM
Hannah Schneible
Russia
NM
Cheyenne Trafzer
Houston
NM
Event 28 BOYS High Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 James Niemeyer [15]
Minster
5'00.00"
2 Evan Myers
Anna
5'00.00"
3 Lucas Mohler
Houston
4'10.00"
4 Benjamin D York
Russia
4'08.00"
5 Noah Topp [32]
Botkins
4'06.00"
6 Logan Krieg [114]
New Bremen
4'06.00"
7 Maddox Wells [108]
New Bremen
4'06.00"
7 Isaac Larger [23]
Minster
4'06.00"
7 Preston King
Covington
4'06.00"
10 Brennan Potts
Holy Angels
4'04.00"
10 Luke Crim
Houston
4'04.00"
12 Andrew Bensman
Anna
4'02.00"
12 Nicholas Barhorst
Ft. Loramie
4'02.00"
12 Ashton Wray
Ft. Loramie
4'02.00"
Ethan Gillette [34]
Botkins
NM
Rowan Isaccs
Covington
NM
Event 29 GIRLS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Melina Schrader [131]
New Bremen
14'06.00"
2 Mary Rindler [146]
New Bremen
14'03.00"
3 Audrey Wrasman
Ft. Loramie
13'09.50"
4 Layla Platfoot
Holy Angels
13'08.00"
5 Sophie Werling [600]
Minster
13'05.00"
6 Brooke Metzler
Anna
13'05.00"
7 Keri Heckman [634]
Minster
13'01.50"
8 Miah Oakley
Russia
12'06.50"
9 Sadie Paxson
Anna
12'04.00"
10 Ashley Holscher
Russia
12'03.00"
11 Lauren Gerstner [31]
Botkins
12'00.50"
12 Kasey Luikart
Riverdale
11'10.00"
12 Jenna Hoying
Ft. Loramie
11'10.00"
14 Aubrey Johnston
Houston
11'09.00"
14 Conleigh High
Waynesfield-Goshen
11'09.00"
16 Lexi Hartings
Houston
11'04.00"
17 Bailey Cooper
Holy Angels
11'02.50"
18 Regan Boutwell
Riverdale
11'00.00"
19 Emma Roberts [7]
Botkins
10'03.00"
20 Makayla Vanderhorst
Covington
10'01.50"
21 Kaylee Douglas
Waynesfield-Goshen
9'02.00"
22 Allison Jay
Covington
8'05.50"
Event 30 BOYS Long Jump
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Landon Pleiman
Russia
16'11.00"
2 Bo Dwenger [77]
Minster
16'10.00"
3 Dylan Wellman [14]
Minster
15'06.00"
4 Andy Jiang [111]
New Bremen
14'11.50"
5 Devin Pride
Holy Angels
14'11.00"
6 Skylar Bowman
Houston
14'03.00"
7 Jacob Osterfeld [147]
New Bremen
13'11.00"
8 Cyril Cordonnier
Russia
13'06.00"
9 Hayden Hagerty
Riverdale
13'04.00"
10 Landen Drees
Ft. Loramie
13'03.00"
11 Josiah Richards
Anna
13'02.50"
12 Evan OLeary
Holy Angels
13'02.00"
13 Dominac Trimble
Riverside
13'00.00"
14 Griffin Mescher
Ft. Loramie
12'09.50"
15 Reagen Tipps
Covington
12'08.00"
16 Andrew Bensman
Anna
12'06.50"
17 Cohen Tennant [33]
Botkins
11'08.50"
18 Bryce Lukey
Houston
11'04.00"
19 Drake Copeland
Waynesfield-Goshen
11'00.50"
20 Colt Williams
Covington
10'09.50"
21 Jorden Dunham
Riverside
10'05.50"
22 Andrew Zehender
Riverdale
9'07.00"
23 Ethan Fraley
Waynesfield-Goshen
9'05.50"
24 Noah Miller [24]
Botkins
7'07.50"
Event 31 GIRLS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Kenzie Furr
Riverdale
33'07.75"
2 Mary Rindler [146]
New Bremen
33'04.25"
3 Jana Metz [39]
Botkins
32'09.00"
4 Emilee Earl
Houston
32'01.50"
5 Tayler Klosterman
Anna
31'10.50"
6 Gabrielle Hartwig
Covington
31'09.75"
7 Hannah Alexander
Covington
31'06.75"
8 Miley Heffelfinger
Holy Angels
31'00.50"
9 Allie Bornhorst [142]
New Bremen
30'04.00"
10 Norah Homan [44]
Botkins
30'03.00"
11 Kinsey Shull
Riverdale
30'02.75"
12 Madi Snider
Ft. Loramie
30'00.50"
13 Jocelyn Kies [650]
Minster
29'03.50"
14 Lexi Hanson [640]
Minster
28'04.50"
15 Lily Vazquez
Houston
27'03.50"
16 Grace Monnin
Russia
27'00.50"
17 Riley Banks
Waynesfield-Goshen
26'08.00"
17 Abigail Barhorst
Anna
26'08.00"
19 Madison Pleiman
Ft. Loramie
25'01.50"
20 Ellie Armstrong
Russia
23'11.25"
21 Jordan Green
Waynesfield-Goshen
22'04.50"
22 Anya Kolb
Holy Angels
19'05.50"
Event 32 BOYS Shot Put
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Will Frimel [32]
Minster
41'10.00"
2 Gabe Davis [51]
Minster
39'02.00"
3 Colton Pleiman [67]
Botkins
38'05.00"
4 Sam Homan [145]
New Bremen
38'03.75"
5 Ayden Clary
Riverside
38'00.25"
6 Griffin Bushong
Riverdale
37'06.00"
7 Dustin Strunk
Houston
37'01.50"
8 Loukas Carter
Riverdale
37'00.50"
9 Jack Sailer [134]
New Bremen
36'10.50"
10 Trevor Roberts
Anna
36'10.25"
11 Travis Brooks
Riverside
36'07.25"
12 Robert Luckey [42]
Botkins
33'07.00"
13 Adam Zircher
Ft. Loramie
32'10.00"
14 Luke Holthaus
Ft. Loramie
32'07.50"
15 Tristan Platfoot
Anna
32'07.00"
16 Lucas Mohler
Houston
31'09.00"
17 Layden Porter
Waynesfield-Goshen
31'02.50"
18 Matthew Dieperink
Covington
29'01.00"
19 Zeb Borchers
Russia
28'07.75"
20 Gunner Francis
Covington
27'11.75"
21 Ben S York
Russia
22'03.00"
22 Logan Shawver
Waynesfield-Goshen
18'08.25"
Event 33 GIRLS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Harley Eilerman
Ft. Loramie
8'06.00"
2 Emilee Earl
Houston
8'00.00"
3 Josi Boate [601]
Minster
8'00.00"
4 Sophia Bajwa [5]
Botkins
8'00.00"
5 Mackenzie Rose
Russia
8'00.00"
6 Aliyah Monnin [15]
Botkins
7'06.00"
7 Jenna Hoying
Ft. Loramie
7'06.00"
8 Marissa Mcdermit
Houston
6'06.00"
9 Jenna Belcher [604]
Minster
6'00.00"
9 Brookelynn Meyer
Russia
6'00.00"
9 Makayla Vanderhorst
Covington
6'00.00"
9 Tayler Klosterman
Anna
6'00.00"
13 Drew Billing
Anna
5'00.00"
13 Amelia Ball
Waynesfield-Goshen
5'00.00"
Kasey Luikart
Riverdale
FOUL
Kenzie Furr
Riverdale
FOUL
Ally Kremer [104]
New Bremen
FOUL
Event 34 BOYS Pole Vault
NAME
GR
TEAM
MARK
1 Louis Magoto [13]
Minster
8'06.00"
2 Reagan Steiner
Houston
8'00.00"
3 Luke Holthaus
Ft. Loramie
8'00.00"
4 Sheldon Pohlman
Russia
7'06.00"
5 D.J. Barhorst
Ft. Loramie
7'06.00"
6 Charlie Winner [28]
Minster
7'06.00"
7 Mason Berning
Anna
7'06.00"
8 Tanner Voisard
Houston
7'00.00"
8 Ryan Dwenger [153]
New Bremen
7'00.00"
9 Jayson Muter
Anna
7'00.00"
11 Lex Weber
Riverdale
6'00.00"
11 Trevor Topp [133]
New Bremen
6'00.00"
11 Derek Courtad
Riverdale
6'00.00"
11 Carter Kreglow
Riverside
6'00.00"
Jayce Turner
Waynesfield-Goshen
NM
Jayden Gaerke
Russia
NM
Troy Spencer
Waynesfield-Goshen
NM
Will Hand
Covington
NM
Christopher Ha
Covington
NM